Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Fallen angel

  • Numer ID 4225
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Kreacja graficzna "Fallen angel" to dzieło Stefana Sławińskiego z roku 1999, reprezentujące wyjątkowy warsztat artysty, rodowitego wielkopolanina (ur. 1948), tworzącego od początku lat dwutysięcznych na warszawskiej Pradze. To w tym zagłębiu twórców i rozmaitych atelier, na ulicy Brzeskiej prowadził on Pracownię Sztuk Pięknych "Magiel". Grafiki Sławińskiego to efekt skrupulatnej pracy "piórkiem i kreską", jak również kolaże i inne techniki plastyczne. Posługiwał się formami organicznymi, równie często co geometryczną kreską i siatką. Jego dzieła w periodykach branżowych opisywane są jako "fascynujące, ale i niepokojące, drażniące". Stefan Sławiński odszedł w 2011 roku, co skutkowało rewizytą krytyków sztuki w świecie Jego twórczości. Konkluzją jest, iż wybitny grafik posiadał niezwykłą wrażliwość na świat, a w centrum jego zainteresowań z upływem czasu, okazało się być ludzkie przemijanie oraz to jak można sobie z nim radzić. Bądź nie zdołać. Prezentowane Państwu dzieło sztuki "Fallen angel", powstało za pomocą technik mieszanych, na podkładzie z papieru czerpanego o formacie miniatury (26 cm x 39 cm).

Unikatowy kolaż przedstawia nagie ciało kobiety stojącej w splotach swoistej siatki bądź sieci. Widz może zaobserwować bujne kształty postaci oraz brak rysów twarzy i włosów. Przedramiona kobiety nie są widoczne, natomiast posiada ona jasnobłękitne, aniele skrzydła. Wokół centralnej postaci tej grafiki unoszą się smugi, przywodzące na myśl powietrzne pociski. Malarz zastosował w tej kompozycji tonacje jasnego różu i brązu, ochry wraz z miodową żółcienią i czerwienią w detalach. Sławiński pozostawia odbiór tej grafiki do swobodnej oceny i interpretacji przez oglądającego.

Grafiki Stefana Sławińskiego to były i są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stosował on własną, jedyną w swoim rodzaju technikę z pogranicza sztuk, co z pewnością może zainteresować wielbicieli eklektyzmu oraz kolekcjonerów sztuki zainteresowanych głębokim symbolizmem. Ładunek estetyczny prac Sławińskiego może być na tyle dojmujący, iż należy im się miejsce intymne w pomieszczeniach prywatnych. Nabywcy mogą się zdecydować na grafikę do salonu, sypialni, domowej biblioteki lub grafikę do gabinetu. Należy pamiętać, że prac artysty nie pojawi się już więcej, zatem stanowią one unikalne inwestycyjne dzieła sztuki oraz alternatywną lokatę kapitału. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie zaprasza do kontaktu w sprawie kupna grafiki Stefana Sławińskiego "Fallen angel"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!