Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Flirt

  • Numer ID 4038
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny "Flirt" to dzieło Tomasza Sętowskiego z 2016 roku, reprezentujący miniaturowe malarstwo z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach malarstwa. Lubi on posługiwać się w odniesieniu do swojej twórczości sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Dzieła sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomasza Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki.

Kompozycja "Flirt", którą prezentujemy Państwu jako obraz na sprzedaż, to olej na płótnie o wymiarach miniatury (20 cm x 20 cm). Kontemplując obraz, widz dostrzega odrealnioną megakonstrukcję złożoną z baśniowych budynków, przejść i komnat, zawieszoną ponad fantasmagoryczną konstelacją gwiezdną. Przeplatające się piętra i platformy przywodzą na myśl labirynt, a oddane zostały w rozmaitych rdzawo-pastelowych tonacjach. Na jednym z odrealnionych przęseł znajdują się dwie postaci - kobieta w fantazyjnym nakryciu głowy niosąca tacę, oraz siedzący tyłem do obserwatora osobnik w stożkowej czapce. Kobieta upozowana jest zalotnie, odziana w swoiste pończochy oraz miękki tren. Mistrz pozostawia admiratorom surrealizmu całkowitą dowolność interpretacyjną tej miniatury. 

Obrazy olejne Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Znakomicie łączy elementy nadrealne z rzeczywistymi, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju metafizyką. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym. Ponadczasowa estetyka miniatur Sętowskiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w tego typu dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo inwestycyjne w kwestii pozyskania "Flirt" dla swoich zbiorów nowoczesnych obrazów olejnych!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!