Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Fly ship

  • Numer ID 5141
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny "Fly ship" to dzieło Tomasza Sętowskiego z 2020 roku, reprezentujący miniaturowe malarstwo z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach malarstwa. Lubi on posługiwać się w odniesieniu do swojej twórczości sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Dzieła sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomka Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością. Dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki, stanowią one znakomite obrazy inwestycyjne.


Kompozycja "Fly ship", którą prezentujemy Państwu jako obraz na sprzedaż, to olej na płótnie o wymiarach miniatury (20 cm x 20 cm). Kontemplując obraz, widz dostrzega odrealnioną, niemalże baśniową scenę,  z główną postacią po prawej stronie aranżacji oraz lewitującym stylizowanym na starodawny statkiem po stronie lewej. Oba przykuwające wzrok obszary „opowiadające” ten obraz znajdują się na tle spokojnego, gładkiego górskiego pejzażu, który również gości w oddali statek. Postać główna oddana została przez Sentiego w stylu steampunk, antropomorfizując niejako fantasmagoryczny gród bajkowy w postać kobiety z brązową linią przebiegającą jej twarz. Autor posłużył się w tej miniaturze stonowanymi barwami piaskowej żółcieni, błękitu oraz odcieni szarości, wraz z brązami i stalowymi detalami architektonicznymi „grodu”. Tomek Sętowski pozostawia obserwatorowi tej surrealistycznej sceny całkowitą dowolność interpretacyjną.


Obrazy olejne Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Znakomicie łączy elementy nadrealne z rzeczywistymi, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju metafizyką. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym. Ponadczasowa estetyka miniatur Sentiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w tego typu dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo inwestycyjne w kwestii pozyskania "Fly ship" dla swoich zbiorów nowoczesnych obrazów olejnych!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!