Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Galicja

  • Numer ID 3707
zapytaj o produkt
Cena:
1750 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Galicja" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2010 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on z końcem roku 2018, należy się kilka słów. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył pejzaże miejskie, cykle abstrakcyjne, kwiatowe oraz  zaangażowane społecznie. Do tych ostatnich należy oferowana na sprzedaż "Barok" - to inkografia na papierze o formacie miniatury (23 cm x 30 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Intrygująca aranżacja "Galicja" to plastyczne wyobrażenie muzycznego występu dwóch kontrabasistów oraz skrzypka. Z punktu widzenia zaproponowanego przez autora widzimy leżące u stóp grajków odrealnione psy. Malarz wykorzystał w tej kompozycji błękit paryski oraz granat tła, wraz z czarnymi tradycyjnymi strojami postaci. Mężczyźni mają siwe brody stanowiące kontrapunkt kolorystyczny, a skrzypek nosi pejsy. Całość nosi cechy prymitywizmu rysunkowego i wraz z eklektycznymi detalami daje spójny efekt estetyczny.

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje miniatur Dwurnika stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria miniatur figuralnych, które czerpią z wieloletnich obserwacji malarza, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi oraz pośmiertnej renomie Edwarda Dwurnika.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji miniatury Edwarda Dwurnika "Galicja".


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!