Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Gdańsk

  • Numer ID 3418
zapytaj o produkt
Cena:
zarezerwowane
Produkt jest zarezerwowany. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij zapytanie za pomocą przycisku "Zapytaj o produkt" lub zadzwoń +48 517 213 615
opis pracy:

Obraz "Gdańsk" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2017 roku, będące przykładem jego wybitnego zamiłowania do kreowania panoram urbanistycznych. Postaci słynnego malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on w październiku 2018, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana, często droczył się z prasą - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów oraz grafiki, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz awangardowe pejzaże miejskie. Oferowany obraz na sprzedaż "Gdańsk" powstał na płótnie o średnim formacie (46 cm x 55 cm), z wykorzystaniem farb akrylowych.

Pejzaż miejski "Gdańsk" to plastyczne wyobrażenie miasta utrzymane w tonacjach błękitu morskiego i lazurowego, wraz z pastelową poświatą budynków i ulic. Widzowi zaproponowano perspektywę z lotu ptaka na ikoniczny wizerunek gdańskiego nabrzeża i mariny, ujętych w unikatowym rzucie. Zachwycająca architektura Gdańska, wraz ze słynną Bramą Żuraw, basztą Bramy Szerokiej i klasycznymi kamienicami są na tym obrazie skondensowane na niewielkiej przestrzeni, jednak bogate w szczegóły. Języczkiem uwagi w tej kreacji artystycznej są detale, które budują eklektyzm monochromatycznej całości. Estetyka pracy Dwurnika bywa nazywana przez krytyków "prymitywizmem rysunkowym", ale nie sposób zlekceważyć toni rzeki Motławy, oddanej z niemal impresjonistycznym sznytem.

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Nowatorska seria pejzaży miejskich to doskonała propozycja dekoracji na ścianę salonu, biura czy nowoczesnego atelier. Akryl "Gdańsk", dzięki mistrzowskim połączeniom tonacji, odnajdzie się znakomicie wyeksponowany zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!