Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Gdańsk (5) (ed.52/100)

  • Numer ID 5148
zapytaj o produkt
Cena:
1840 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Gdańsk (5)- ed. 51/100" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2016 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż zmarł on jesienią 2018 roku, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i często grał w kotka i myszkę z prasą. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Gdańsk (5)- ed. 51/100" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (30 cm x 17 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie gdańskiego nabrzeża  Martwej Wisły, wraz z położonymi wzdłuż niego zabytkowymi budynkami. Są wśród nich typowe gdańskie kamienice, słynny Żuraw, a w tle Bazylika.  Malarz wykorzystał w tej kreacji rozmaite tonacje błękitu, od kobaltu po błękit paryski i granat, wraz z delikatnym błękitem w detalach architektonicznych. Perspektywa kieruje wzrok widza na - charakterystyczne dla maniery Dwurnika - wyraźne kontury elementów kompozycji oraz na poruszające się po wodzie jednostki pływające. Sama toń wody została oddana z niemalże impresjonistycznym sznytem. Całość znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z monochromatycznym pejzażem miejskim. 

Obrazy Edwarda Dwurnika od lat są znakomitą propozycją dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży miejskich, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej miniatury Edwarda Dwurnika "Gdańsk (5)- ed. 51/100"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!