Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Gorejący krzew

  • Numer ID 828
zapytaj o produkt
Cena:
65000 zł
Dla kwot powyżej 45.000 zł nie jest możliwy zakup obrazu przez system płatności online. W celu zakupu skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń +48 517 213 615 ++48 517 213 615
opis pracy:

Obraz olejny "Gorejący krzew" powstał w roku 2000, w okresie fascynacji Zdzisława Majrowskiego-Meyro warsztatem abstrakcyjnym. Najnowsze obrazy olejne Majrowskiego-Meyro są dziełami o głębokim wyrazie i udoskonalonej technice. Pozornie chaotyczne i czasem mieszane już na płótnie warstwy farby, wydobywają teksturę i głębię artystycznej kreacji. Obraz został namalowany na płótnie o dość dużym formacie (115 cm x 180 cm), przy czym na tle wielkoformatowych prac Majrowskiego-Meyro, jest zaledwie średni. Ze względu na gabaryty "Gorejący krzew" jest idealną propozycją dekoracji na ścianę salonu, biura czy przestronnego hallu. Obraz odnajduje się znakomicie na reprezentacyjnej ścianie prywatnego domu, galerii malarstwa czy salonu wystawowego.

Studiującemu płótno "Gorejący krzew" ukazują się mocne i nasycone obszary farby, pozornie bez konkretnego obiektu. Po dłuższej kontemplacji dajemy się ponieść sugestii pejzażu - łagodne wzgórza, zagłębienia terenu i pełne turbulencji niebo. Centralny punkt i zarys na obrazie jest przez widza zaledwie domniemany, resztę dopowiada tytuł obrazu, choć bądźmy ostrożni z pojmowaniem go wprost. Majrowski-Meyro korzysta w tej kreacji zarówno z ognistej, jak i stalowo-zimnej palety kolorystycznej. Obserwator może odbierać obraz "Gorejący krzew" jako alegorię biblijną, fatamorganę lub dramatyczny pejzaż. Tym zabiegiem Zdzisław Majrowski-Meyro składa hołd sztuce abstrakcyjnej, definitywnie kończy z figuratywnością. Gładkie przejścia między tonacjami i historia dziejąca się poza ramami płótna, pozwalają na nieskrępowaną interpretację artystyczną. Formy na obrazie nie są całkowicie zwieńczone, a koneserzy sztuki mają absolutną dowolność odbioru sceny, którą utrwalił ten obraz.

Inteligentny warsztat "Gorejącego krzewu" sprawia, że ten nowoczesny obraz olejny prezentuje się swobodnie w zimnym lub ciepłym wnętrzu. Intuicyjnie wydaje się jednak, że aby poprawnie wyeksponować obraz o takiej sile wyrazu, należy go umieścić w minimalistycznym otoczeniu. Wartość obrazów Zdzisława Majrowskiego-Meyro to przede wszystkim finezja wykonania i skondensowane emocje. Obrazy olejne polskiego malarza uwodzą koneserów sztuki współczesnej swoją solidnością. Doceniają je galerie malarstwa, aukcjonerzy oraz firmy i instytucje. Dzieła Majrowskiego to nowoczesne obrazy o wysokim potencjale artystycznym, które jednocześnie sprawdzają się znakomicie jako inwestycyjne dzieła sztuki. Czynią za dość różnorodnym potrzebom estetycznym i stanowią doskonałą lokatę kapitału.

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 ma niebywałą przyjemność posiadania obrazu "Gorejący krzew" Majrowskiego-Meyro w swojej kolekcji. Obrazy na sprzedaż powinny jednak wzbogacać różnorodne kolekcje, dlatego zachęcamy do jego zakupu. Dla zapewnienia płynności oferty galeryjnej, prezentacja na żywo możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy do kontaktu z Galerią!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!