Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Haute Couture (edycja II/XX)-B2

  • Numer ID 5112
zapytaj o produkt
Cena:
3000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz "Haute Couture (edycja II/XX)-B2" to dzieło Rafała Olbińskiego z 2020 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (wysokiej jakości cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Praca utrzymana jest w surrealistycznej konwencji realizmu magicznego. Po uzyskaniu wyższego wykształcenia artystycznego oraz architektonicznego w Warszawie, Olbiński przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W latach 80. XX wieku jego renoma wybitnego grafika, autora ilustracji i znakomitego przedstawiciela tzw. polskiej szkoły plakatu - pozwoliła mu na karierę akademicką na nowojorskiej School of Visual Arts. Grafiki i ilustracje Rafała Olbińskiego od lat uświetniają zbiory muzealne, instytucjonalne oraz prywatne kolekcje na całym świecie. Artysta regularnie tworzy ilustracje dla prestiżowych amerykańskich periodyków. Sam mówi o sobie, "Jestem malarzem z wyboru. Maluję ckliwe i kiczowate marzenia, jakie ma każda kobieta". Egzemplarzem metaforycznego malarstwa Olbińskiego jest prezentowana inkografia na papierze, o powierzchni zadruku 44 cm x 60 cm.


Inkografia może stać się ozdobą na ścianę salonu, sypialni lub być wyeksponowane na ścianie biura lub reprezentacyjnej biblioteki. To wyjątkowa koncepcja dekoracji do niedużej, intymnej przestrzeni gdzie oryginalność - ale nie przesadny ekscentryzm - malarza, może zostać właściwie doceniona. Charakter Olbińskiego w życiu osobistym i twórczym zdobyło mu szerokie znajomości i uznanie w międzynarodowym świecie sztuki współczesnej. W jego plakaty i obrazy zainwestowały galerie w Europie, USA i Japonii, zdobyły również ponad 100 prestiżowych nagród. Maluje on w konwencji opowiadania, co wnosi ożywczą wartość dodaną i jest znakomitą propozycją inwestycji na rynku alternatywnym. Warszawska Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 oferuje dla Państwa kompleksową obsługę transakcji, w przypadku zainteresowania lokatą kapitału w ilustracje Rafała Olbińskiego. Zapraszamy do kontaktu!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!