Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Hermigua

  • Numer ID 4417
zapytaj o produkt
Cena:
1800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz "Hermigua" to dzieło Andrzeja Cybury z 2019 roku, reprezentujące zbiór oryginalnych abstrakcyjnych prac malarza. Pochodzący z Małopolski artysta urodził się w 1976 roku, a żyje i tworzy w rodzinnej Bochni. Do około 1998 roku szlifował swój warsztat artystyczny rysując, a następnie wykorzystując jako medium pastele, potem farby olejne. Wkrótce zdobył uznanie lokalnych koneserów dzieł sztuki co zaowocowało wystawami jego prac. Z czasem miał okazję zademonstrować swój talent na wernisażach zagranicznych. Cybura ukształtował swoje unikalne podejście do malarstwa z nurtu realizmu magicznego (vel. realizmu fantastycznego) i w tym kierunku podąża. Epicentrum jego artystycznych zainteresowań i estetycznych wyobrażeń są ludzkie emocje oraz przenikanie się świata realnego z wyimaginowanym. Malarza inspiruje rozmaita tematyka, do kulturowo-społecznych po naturę i podróże. Prezentujemy Państwu egzemplarz z dorobku Andrzeja Cybury, obraz "Hermigua" wykonany w technice mieszanej (akryl, olej), na płótnie o wymiarach 40 cm x 40 cm.

Nowatorskie płótno Cybury to abstrakcyjna aranżacja unikalnym ładunku estetycznym oraz symbolicznym. Kontemplując obraz dostrzegamy krajobraz z dwoma występami skalnymi rozdzielonymi przez przepaść. Na przeciwległej od strony widza części wąwozu znajduje się pojedyncza sylwetka. Elementem odrealnionym – spełniającym przesłanki realizmu magicznego – jest w tej pracy eteryczna, pozbawiona detali postać, zdająca się w wykroku przeskakiwać nad przepaścią. W porównaniu do surowych skał i tajemniczej osoby nad urwiskiem, postać ta wydaje się mieć grację i dynamikę. Malarz wykorzystał w tej kompozycji komplementarne tonacje rozmytego błękitu morskiego z przełamaną błękitem bielą, wraz z granatowymi ścianami przepaści. Obraz obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Abstrakcje Andrzeja Cybury to nowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy obrazami na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Hermigua” odnajdzie się wyśmienicie jako dekoracja sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłej jak i chłodnej kolorystyce. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. Są to, przede wszystkim, innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Hermigua" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!