Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Ikar (ed.18/20-B2)

  • Numer ID 4150
zapytaj o produkt
Cena:
1950 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Ikar (ed.18/20-B2)" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2018 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora datowaną 2018. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on od nas niedawno, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Ikar (ed.18/20-B2)" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (40 cm x 60 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Pejzaż "Ikar (ed.18/20-B2)" to plastyczne wyobrażenie zbiornika wodnego otoczonego lasem. W tej kreacji autor wykorzystał ciepłe i mocne tonacje żółcieni, soczystą zieleń oraz seledyn i fiolet dla oddania toni jeziora oraz sekwencji drewnianych łódek wśród tataraku. Fale na powierzchni wody powstały z wykorzystaniem kreski charakterystycznej dla Dwurnika - prostego, sekwencyjnego konturu. Języczkiem uwagi na tym obrazie jest napis "Ikar" na poprzecznej belce jednej z łódek, który koresponduje z tytułem dzieła sztuki i pozostaje przez autora pozostawiony do całkowitej dowolności interpretacyjnej.  

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria pejzaży, które są efektem wielu podróży malarza, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Ikar (ed.18/20-B2)". znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!