Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Klęska urodzaju

  • Numer ID 3713
zapytaj o produkt
Cena:
1750 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Klęska urodzaju" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2010 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora datowaną 2018. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on z końcem roku 2018, należy się kilka słów. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowana na sprzedaż "Klęska urodzaju" - to inkografia na papierze o formacie miniatury (30 cm x 17 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Przykuwająca oko widza miniatura "Klęska urodzaju" to plastyczne wyobrażenie centrum miasta, przypominającego typowo środkowoeuropejską zabudowę.  Przedstawiona siatka budynków i ulic zapełnione są monochromatycznymi stosami owoców, warzyw i skrzynkami towaru targowego.  Z unikalnej, odrealnionej perspektywy "z lotu ptaka" obserwujemy postaci siedzące przy zbiorach oraz dwie pary w sytuacjach codziennych. Autor wykorzystał w tej kreacji ciepłe, intensywne żółcienie, oranże i czerwienie, z plamami koloru w detalach architektonicznych oraz ubiorach. Typowa dla Dwurnika maniera przedstawiania miasta łączy się w tej kompozycji z plastycznymi postaciami, co daje efekt ta dobrze znanego u mistrza prymitywizmu rysunkowego.

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje miniatur stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria pejzaży miejskich, które są efektem wielu podróży malarza, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji miniatury Edwarda Dwurnika "Klęska urodzaju". 


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!