Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Kolej Transsyberyjska (edycja 1/50)

  • Numer ID 3647
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz "Kolej Transsyberyjska (edycja 1/50)" to dzieło Jarosława Jaśnikowskiego z 2017 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach edycji wysokogatunkowych inkografii, przeznaczonych do celów kolekcjonerskich. Rozpoczynający przygodę z malarstwem w środowisku związanym z Legnicą artysta, podkreśla swoje przywiązanie do narracji oraz kreowania eksperymentalnych rzeczywistości. Nazywa je alternatywnymi światami, a siebie samego zwykł określać mianem Opowieściomalarza. Jaśnikowski nie uznaje warsztatowego status quo i wciąż poszukuje tematów, które zafascynowałyby widza. Od 30 lat doświadcza podróży przez rozmaite inspiracje sztuki nowoczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem surrealizmu oraz stylistyki steampunk - wywodzącej się z fantastyki naukowej w popkulturze. Prezentowana inkografia stanowi wierną emanację wyobraźni malarza i został wykonany na nośniku o niewielkim formacie i powierzchni zadruku 58 cm x 48 cm.

Kontemplując surrealistyczną propozycję Jaśnikowskiego, dostrzegamy zachwycający centralny obiekt kompozycji, którym jest wyobrażenie lokomotywy z szeregiem wagonów. Odrealniona kolej porusza się pośród zmrożonego pustkowia, oddanego w złamanej bieli i sinym błękicie, oddalając się od klasycznego łuku triumfalnego z dalszego planu obrazu. Steampunkowy pojazd ma olbrzymie rozmiary, posiada sekwencje ostro zakończonych umocnień, sterówek i tajemniczej maszynerii. Mija on właśnie dwie miniaturowe względem siebie postaci w sukmanach, oświetlające sobie widok kagankiem. Komplementarna kolorystyka, mimo fantasmagorycznej całości, nadaje pracy Jarosława Jaśnikowskiego pozytywnego ładunku estetycznego.

Obrazy wybitnego przedstawiciela polskiej szkoły realizmu magicznego to znakomita propozycja alternatywnej lokaty kapitału w dzieła sztuki. Uniwersalna kolorystyka oraz mistrzowsko oddany świat fantastyki, stanowią wybitną wartość dodaną obrazów olejnych Jaśnikowskiego. Na przestrzeni lat zdobył on renomę oraz uznanie wśród kustoszy wystaw w galeriach malarstwa, jak i wielu prywatnych kolekcjonerów sztuki. "Kolej Transsyberyjska" to wyjątkowa, limitowana oraz certyfikowana inkografia, godna najwyższego zainteresowania koneserów nowoczesnych obrazów surrealistycznych.znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!