Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Kolumna Zygmunta 1(A3-2019)

  • Numer ID 3894
zapytaj o produkt
Cena:
600 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Kolumna Zygmunta 1 (A3-2019)" to reprodukcja dzieła Pawła Kluzy, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora z roku 2017. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004-2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej i w konsekwencji ukierunkowaniu estetycznym w malarstwie. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa kontemplacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem jest prezentowane dzieło. "Kolumna Zygmunta 1 (A3-2019)" to inkografia na papierze o polu zadruku 23 cm x 30 cm. Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne, monochromatyczne wyobrażenie warszawskiej zabudowy okolicy Placu Zamkowego. Malarz wykorzystał w tej kreacji tonacje błękitu paryskiego i kobaltu, z kontrastującą bielą na elewacjach oraz detalach architektonicznych. Elementami przyciągającymi uwagę widza w kompozycji są odrealnione, przechadzające się swobodnie po stołecznych ulicach granatowe słonie oraz gęsi. Postać na kolumnie odziana jest we współczesne ubranie oraz folkowy kapelusz. Abstrakcja dodatków aranżacyjnych oraz wybitne oddanie "prymitywizmu rysunkowego" budują ekspresyjną estetykę całości.

Obrazy Pawła Kluzy są znakomitą propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego prac stanowią dekorację na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria "Podróże", czerpiąca z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabiera wymiernej wartości kolekcjonerskiej po jego śmierci w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z przyjemnością poleca kupno najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji dzieła Pawła Kluzy "Kolumna Zygmunta 1 (A3-2019)" !
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!