Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Kontrabasiści 55

  • Numer ID 3416
zapytaj o produkt
Cena:
zarezerwowane
Produkt jest zarezerwowany. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij zapytanie za pomocą przycisku "Zapytaj o produkt" lub zadzwoń +48 517 213 615
opis pracy:

Obraz "Kontrabasiści 55" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2018 roku, będące emanacją dojrzałej twórczości malarza i jego inklinacji po powtarzalnych, na poły abstrakcyjnych wzorów. Postaci artysty koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on w październiku 2018, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana, często droczył się z prasą - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Oferowany obraz na sprzedaż "Kontrabasiści 55" powstał na płótnie o niewielkim formacie (55 cm x 46 cm), z wykorzystaniem farb akrylowych.

Płótno przestawia grupę uniformistycznych postaci w towarzystwie równie podobnych instrumentów muzycznych - klasycznych kontrabasów. Elementy kompozycji ujęte zostały w tonacjach brązu, ochry, czerni oraz ulubionych przez Dwurnika błękitów królewskich, paryskich i kobaltowych. Homogeniczne sekwencje postaci niosą za sobą znamiona odrealnienia, zabawy z percepcją publiczności oraz prowokacji do samodzielnej interpretacji estetycznej. 

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowa seria z muzykami to doskonała, ożywcza propozycja dekoracji na ścianę salonu, biura czy nowoczesnego atelier. "Kontrabasiści 55" odnajdzie się znakomicie wyeksponowany zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki współczesnej pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!