Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Koszula

  • Numer ID 628
zapytaj o produkt
Cena:
1800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Abstrakcja "Koszula" to dzieło Stefana Sławińskiego z roku 1996, reprezentujące wyjątkowy warsztat artysty, rodowitego wielkopolanina (ur. 1948), tworzącego od początku lat dwutysięcznych na warszawskiej Pradze. To w tym zagłębiu twórców i rozmaitych atelier, na ulicy Brzeskiej prowadził on Pracownię Sztuk Pięknych "Magiel". Grafiki Sławińskiego to efekt skrupulatnej pracy "piórkiem i kreską", jak również kolaże i inne techniki plastyczne. Posługiwał się formami organicznymi, równie często co geometryczną kreską i siatką. Jego dzieła w periodykach branżowych opisywane są jako "fascynujące, ale i niepokojące, drażniące". Stefan Sławiński odszedł w 2011 roku, co skutkowało rewizytą krytyków sztuki w świecie Jego twórczości. Konkluzją jest, iż wybitny grafik posiadał niezwykłą wrażliwość na świat, a w centrum jego zainteresowań z upływem czasu, okazało się być ludzkie przemijanie oraz to jak można sobie z nim radzić. Bądź nie zdołać. Prezentowane Państwu dzieło sztuki "Koszula", powstało za pomocą autorskiej techniki malarza, na podkładzie z papieru czerpanego o średnim formacie  (60 cm x 50 cm).

Kontemplowany obraz to artystyczne, abstrakcyjne wyobrażenie pogniecionej białej koszuli wizytowej, spoczywającej na płaskim podłożu. Odrealniona odzież została oddana z przywiązaniem do szczegółu, każde zagniecenie materiału jest niezwykle dopracowane. Największy ładunek estetyczny niesie jednak w tej pracy kontrast barw. Malarz wykorzystał kontrastujące tonacje śnieżnej bieli i żółcieni na koszuli, wraz z intensywnym brązem i karminem tła. Sławiński pozostawia odbiór tego obrazu do swobodnej oceny i interpretacji przez oglądającego.

Abstrakcje Stefana Sławińskiego to były i są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stosował on własną, jedyną w swoim rodzaju technikę z pogranicza sztuk, co z pewnością może zainteresować wielbicieli eklektyzmu oraz kolekcjonerów sztuki zainteresowanych głębokim symbolizmem. Nabywcy mogą się zdecydować na obraz do salonu, sypialni, domowej biblioteki lub obraz do biura. Należy pamiętać, że prac artysty nie pojawi się już więcej, zatem stanowią one unikalne inwestycyjne dzieła sztuki oraz alternatywną lokatę kapitału. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie zaprasza do kontaktu w sprawie kupna obrazu abstrakcyjnego Stefana Sławińskiego "Koszula"!

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!