Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Krajobraz z buczyną

  • Numer ID 4102
zapytaj o produkt
Cena:
5000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Krajobraz z buczyną" to dzieło Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujące cykl abstrakcyjnych pejzaży. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarstwa. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Krajobraz z buczyną" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie 55 cm x 46 cm.

Kontemplując obraz, widzimy artystyczne wyobrażenie krajobrazu buczynowego lasku w aranżacji sugerującej zmierzch. Malarz zastosował intensywne tonacje błękitu, brązu, oraz butelkowej i soczystej zieleni. Eponimiczne buczyny są pozbawione listowia, lecz dodatek lustrzanego odbicia w stawie nadaje kompozycji dynamiki. Krzyżakowy cień-kontur należy do elementów odrealnionych tej kompozycji. Aranżacja ta znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z naturalnym pejzażem.

Obrazy olejne Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu olejnego Pawła Kluzy "Krajobraz z buczyną" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!