Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Maki w Sopocie

  • Numer ID 4100
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "Maki w Sopocie" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl abstrakcyjnych pejzaży z cyklu "Podróże". Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004-2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem  jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Maki w Sopocie" powstały w technice akrylowej na płótnie o formacie 55 cm x 46 cm.

Kompozycja proponowana przez Kluzę to nadnaturalne wyobrażenie nadmorskiej plaży i linearnym układzie planów, z punktu widzenia wody. Na pierwszym planie dostrzegamy błękitno-kobaltową toń morską, przechodzącą w żółceń piasku. Na najwyższym planie widzimy kwiatowy łan, złożony z kielichów maków w kolorze intensywnej czerwieni - wraz z kontrapunktem żółtych smug w stylu action painting. Kwietne skupisko otrzymało podłoże o barwie soczystej zieleni. Eklektyczny, ożywczy akryl Kluzy to odrealniona aranżacja malarska, znakomicie łącząca prymitywizm rysunkowy z pejzażem

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Maki w Sopocie" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!