Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Manekin 2

  • Numer ID 3047
zapytaj o produkt
Cena:
40000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Rzeźba witrażowa "Manekin 2" to dzieło Katarzyny Czajki z roku 2009. Powstała dzięki nowatorskiemu połączeniu rzeźbienia ceramicznego, technik zdobniczych raz wytwornej iluminacji. Inspiracją warsztatową dla autorki jest Louis Comfort Tiffany, który w XIX wieku przeniósł witraż sakralny w świat sztuki użytkowej. Za najważniejsze natchnienie Katarzyna Czajka uważa ludzkie pragnienia, potrzebę odskoczni i nadania życiu kolorytu. Artystka przywołuje w tym wysublimowanym dziele damskiego manekina odzieżowego z efektownym podświetleniem. Wzrok widza przyciągają, obrobione na kształt owalu, fragmenty modelu w soczystych kolorach. Drobiazgowa aplikacja barwnych elementów na instalację "Manekin 2" ukazuje kunszt artystki. Przenikanie światła dodaje rzeźbie plastyczności i wywołuje wrażenie elegancji i klasy.

"Manekin 2" to przykład nowoczesnej figury dekoracyjnej i awangardowe popiersie, czerpiące z tradycji witrażownictwa. Powstał z fragmentów szkła odpadowego i jest instalacją przestrzenną o wymiarach 50 cm x 185 cm. Z pewnością więc nie zaliczymy tej barwnej i krystalicznej kreacji do niewielkich bibelotów. Kolekcjoner sztuki może umieścić naturalnej wielkości witraż 3D w salonie, amfiladzie galerii lub foyer. Świetnie sprawdzi się w prywatnym gabinecie, bibliotece lub saloniku biznesowym. Gra światła, elegancja i kształt rzeźby, sugerują umieszczenie jej w monochromatycznym i zacienionym miejscu.

Ponadczasowość rzeźby świetlnej fascynuje widzów oraz potencjalnych nabywców na świecie i już czas, by polski rynek sztuki docenił ich wyjątkowość. Trójwymiarowy witraż to propozycja dla zainteresowanych inwestycją kapitału w innowacyjne praktyki artystyczne. Wszystkie instalacje rzeźbiarskie Katarzyny Czajki są dowodem na olbrzymi potencjał drzemiący w sztuce nowoczesnej. Tych z Państwa, których zaintrygowała instalacja "Manekin 2", zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17. Z przyjemnością będziemy asystować w umieszczeniu tego dzieła w Państwa zbiorach!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!