Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Manekin B

  • Numer ID 3020
zapytaj o produkt
Cena:
50000 zł
Dla kwot powyżej 45.000 zł nie jest możliwy zakup obrazu przez system płatności online. W celu zakupu skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego, lub zadzwoń +48 517 213 615 ++48 517 213 615
opis pracy:

Rzeźba witrażowa "Manekin B" to dzieło Katarzyny Czajki z roku 2013. Powstała dzięki nowatorskiemu połączeniu rzeźbienia ceramicznego, technik zdobniczych raz wytwornej iluminacji. Inspiracją warsztatową dla autorki był Louis Comfort Tiffany, który w XIX wieku przeniósł witraż sakralny w świat sztuki użytkowej. Za najważniejsze natchnienie Katarzyna Czajka uważa ludzkie pragnienia, potrzebę odskoczni i nadania życiu kolorytu. Drobiazgowa aplikacja barwnych elementów na instalację ukazuje kunszt artystki. Przenikanie światła dodaje rzeźbie plastyczności i wywołuje intensywne wrażenia estetyczne. "Manekin B" to gadżet artystyczny, nowoczesna sztuka użytkowa, łączący oryginalną formę z najlepszą techniką witrażownictwa.

"Manekin B" powstał z fragmentów szkła odpadowego i jest instalacją przestrzenną o wymiarach 60 cm x 170 cm. Z pewnością  więc nie zaliczymy tej barwnej i krystalicznej kreacji do bibelotów. Kolekcjoner sztuki może umieścić naturalnej wielkości witraż 3D w salonie, amfiladzie galerii lub foyer. Gra światła, ponadczasowa elegancja i kształt rzeźby, sugerują umieszczenie jej w monochromatycznym i zacienionym miejscu. Artystka przywołuje w tym wysublimowanym dziele kobiece proporcje, powab i modę retro. Jak sama mówi, przesadna talia modelu ma symbolizować presję kanonów akceptowalnego piękna.

Trójwymiarowy witraż to propozycja dla zainteresowanych inwestycją kapitału w innowacyjne praktyki artystyczne. Wszystkie instalacje rzeźbiarskie Katarzyny Czajki są dowodem na olbrzymi potencjał drzemiący w sztuce nowoczesnej. Wielowymiarowość rzeźby świetlnej fascynuje widzów i potencjalnych nabywców na świecie, już czas by polski rynek sztuki docenił ich wyjątkowość. Tych z Państwa, których zaintrygowała instalacja "Manekin B", zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17. Z przyjemnością będziemy asystować w umieszczeniu tego dzieła w Państwa zbiorach!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!