Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Młody poeta średniego pokolenia (ed.9/100-B2)

  • Numer ID 4152
zapytaj o produkt
Cena:
3000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Młody poeta średniego pokolenia (ed.9/100-B2)" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2018 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora datowaną 2018. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on z końcem roku 2018, należy się kilka słów. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowana na sprzedaż "Młody poeta średniego pokolenia (ed.9/100-B2)" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (46 cm x 60 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Intrygująca aranżacja "Młody poeta średniego pokolenia (ed.9/100-B2)" to plastyczne wyobrażenie witającej się pary, żołnierza w masywnych butach trzymającego książkę oraz kobietę posługującą się stertą tychże by dosięgnąć ust partnera. Dwie postaci oddane są w żywych tonacjach tzw. kolorów ziemi natomiast pozostałe elementy kompozycji to odrealnione szkice rozmaitych przedmiotów i stworzeń. Widzimy rower Wigry, flagę Solidarność, ślimaka i żółwia, aluzję do Papieża czy wozu Milicji Obywatelskiej. Języczkiem uwagi jest stwór z chytrym pyskiem, rzucający niepokojące spojrzenie na dalszym planie obrazu. Całość prezentuje tak charakterystyczny dla mistrza prymitywizm rysunkowy z eklektyzmem i osobistymi detalami, pozostawionymi do swobodnej interpretacji widza. 

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria obrazów figuralnych, które czerpią z wieloletnich obserwacji malarza, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi oraz pośmiertnej renomie Edwarda Dwurnika.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Młody poeta średniego pokolenia (ed.9/100-B2)".


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!