Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Morze

  • Numer ID 4105
zapytaj o produkt
Cena:
6000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Morze" to obraz Pawła Kluzy z 2017 roku, reprezentujący cykl abstrakcyjnych pejzaży, wpisujący się w nurt marynistyczny. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Morze" powstało w technice akrylowej na płótnie o niewielkim formacie 65 cm x 54 cm.

Kompozycja proponowana przez Kluzę to artystyczne wyobrażenie morskiej toni, oddanej w konwencji zbliżenia, uniformistycznego kadru. Wypełniające cały obraz spienione fale artysta przedstawił w tonacjach błękitu modrego i królewskiego, wraz z ciemnymi cieniami. Specyficzne krzyżowe ułożenie fal nadaje całości dynamiki i ekspresji. Nastrojowy akryl Kluzy to odrealniona aranżacja malarska, znakomicie łącząca prymitywizm rysunkowy z pejzażem morskim.

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Morze" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!