Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Motyw architektoniczny 3

  • Numer ID 930
zapytaj o produkt
Cena:
2000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Motyw architektoniczny 3" pochodzi z 2004 roku i został stworzony przez ukraińskiego artystę Alexandra Dobrodiya, należącego do kręgu nowoczesnych kijowskich malarzy. Środowisko międzynarodowe zgodnie przyznaje, iż jest on twórcą niezwykle otwartym na nowe inspiracje oraz dzielenie się doświadczeniami warsztatowymi. Te ostatnie zdobywał w latach 90. XX wieku, wypracowując styl nieobciążony ramami malarstwa współczesnego. Jego prace można znaleźć w wielu warszawskich galeriach sztuki, to tutaj zdobył sobie duże uznanie bezkompromisowym wykorzystaniem środków wyrazu. Łączy architekturę z toposem teatrum, baśniowych widowisk oraz marzeń sennych. Słowem Dobrodiy to wybitny przedstawiciel realizmu magicznego, którego prace Galeria Foksal 17 z dumą prezentuje klientom i odwiedzającym!

Jedną z nich jest prezentowana Państwu praca "Motyw architektoniczny 3" - jest to obraz olejny o niewielkim formacie 40 cm x 50 cm, wykonany na płótnie. Kontemplując dzieło, dostrzegamy odrealnioną scenę złożoną z rozmaitych konstrukcji - baszt, grodów, strzelistych łuków i bezładnie rozmieszczonych materiałów i form dekoracyjnych. Ich pochodzenie jest domyślne, widzowi trudno jest przypisać je okresowi historycznemu lub stylowi. Malarz wykorzystał w tej aranżacji monochromatyczne tonacje: jasny błękit, złamaną biel delikatne błękity i róże. Scena obserwowana jest przez surrealistyczne okulary oraz swego rodzaju zamglony filtr. 

Obrazy olejne z nurtu realizmu magicznego stanowią doskonałą lokatę kapitału na rynku sztuki, a estetyka ta przeżywa obecnie renesans popularności. Miniatury Alexandra Dobrodiya to znakomita dekoracja na ścianę sypialni, obraz do salonu lub biura. Niewielki format pracy pozwala na nieskrępowane podarowanie jej miłośnikowi sztuki współczesnej, w formie prezentu. Sztuka ukraińska znajduje się obecnie w tendencji wzrostowej, dlatego warto zwrócić uwagę na jej najbardziej prominentnych przedstawicieli. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca "Motyw architektoniczny 3" jako obraz olejny na sprzedaż!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!