Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Nekropolis

  • Numer ID 2582
zapytaj o produkt
Cena:
10000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz "Nekropolis" powstał w roku 2016 i stanowi znakomity przykład malarstwa nowoczesnego z nurtu realizmu magicznego, w wykonaniu Mariusza Lewandowskiego. Artysta związany jest z województwem warmińsko-mazurskim, również tam od najmłodszych lat tworzy swoje obrazy olejne. Podkreśla, że jego największymi inspiracjami warsztatowymi są niewyjaśnione dotąd przez człowieka zjawiska - fenomeny - oraz polski malarz współczesny to Zdzisław Beksiński, którego wpływ można wyraźnie odczuć w gotowych dziełach sztuki. Mariusz Lewandowski posługuje się w swoich obrazach archetypami filozoficznymi i teologicznymi, jako źródłami kulturowych odniesień. Refleksje nad ludzkim losem niejednokrotnie są w historiozofii malarza przedstawione w posępny, napawający niepokojem sposób. Często wykorzystuje motyw monumentalnej natury, która ukazuje małość i kruchość istot ludzkich. Przykładem studium zjawiska nadprzyrodzonego jest również prezentowany obraz, który powstał na płótnie o niedużym formacie (80 cm x 60 cm) w technice olejnej.

Obraz olejny "Nekropolis" przedstawia surrealistyczne wyobrażenie grubo ciosanych prostopadłościanów, pozbawionych ornamentyki, umieszczonych w swoistej piaskowej dolinie. Tytuł obrazu sugeruje widzowi kreację wymarłego skupiska ludzkiego lub cmentarzyska. Naprzemienne strzeliste i kwadratowe bloki ujęte są w zanikającej perspektywie linearnej. Malarz zastosował w tym obrazie pastelowe i popielate tonacje, z wykorzystaniem pigmentów ochry, słomkowej żółcieni i rozmytego cyjanu. Fenomen przedstawiony przez Lewandowskiego wywołuje na widzu wrażenie przytłaczającego opuszczenia i marazmu - szczególnie poprzez wykorzystanie maleńkich czarnych sylwetek. Malarz często jednak podkreśla, iż pomimo wskazówek estetycznych, jego prace powinny być w sposób swobodny interpretowane przez podziwiających je koneserów sztuki.

Obrazy olejne Mariusza Lewandowskiego stanowią doskonałą dekorację na ścianę mieszkania lub przestrzeni użytkowej. Dzięki mistrzowsko skomponowanym tonacjom, płótna można wyeksponować w pomieszczeniach o różnorodnej kolorystyce. Dorobek artysty to enigmatyczne i osobliwe dzieła sztuki, które powinny zająć miejsce w kolekcji malarstwa ceniącej wyrafinowaną symbolikę. Motywy ontologiczne w malarstwie nowoczesnym to uniwersalny temat, który w sposób naturalny zachęca do ulokowania przez Państwa kapitału w prezentowanym obrazie. Z dumą polecamy "Nekropolis" jako obraz olejny na sprzedaż, oferując kompleksową obsługę transakcji i doradztwo inwestycyjne!

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!