Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Ognisty pierścień pacyfiku

  • Numer ID 3901
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny "Ognisty pierścień Pacyfiku" powstał w roku 2018 i stanowi znakomity przykład dojrzałego, abstrakcyjnego malarstwa Zdzisława Majrowskiego-Meyro. Nowoczesne obrazy malarza to dzieła o wizjonerskim przekazie wizualnym. Artysta umiejętnie operuje metodą impasto, dzięki czemu w finezyjny sposób nadaje obrazowi tekstury i głębi. Malowidło reprezentuje drugą, oprócz malarstwa wielkoformatowego, ulubioną skalę warsztatową twórcy - miniaturę. Prezentowana praca powstała na płótnie o wymiarach 24 cm x 18 cm i została wykonana w technice olejnej. Ta luksusowa artystyczna dekoracja sprawdzi się znakomicie jako obraz na ścianę salonu, biura czy prywatnej biblioteki. Nabywając miniaturowy obraz olejny na prezent, sprawimy obdarowanemu wysublimowany podarunek.

Nowatorskie płótno Constantina Meyro - jak brzmi jego przydomek artystyczny -  to surrealistyczna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Autor wykorzystał w tej kreacji sekwencje barwnych kształtów i smug oraz kontrast jaskrawej kompozycji centralnej z przytłumionym tłem. W kompozycji dominują przenikające się stopniowo róże, rozmaite walory czerwieni, oranżu i żółcieni. Mistrzowska technika nanoszenia medium oraz kontrapunkty barw, pozwalają twórcy obrazu stworzyć wrażenie ożywczego, nasyconego pigmentem widoku. Scena obserwowana jest przez abstrakcyjny filtr i daje widzowi pełną swobodę interpretacyjną, tylko nieznacznie sugerując tematykę tytułem tej miniatury olejnej.

"Ognisty pierścień Pacyfiku" to ultranowoczesny obraz olejny, który przyciągnie uwagę wyeksponowany na minimalistycznym tle, w zarówno w stonowanym, jak i barwnym pomieszczeniu. Renomę miniatur Majrowskiego-Meyro buduje bowiem wszechstronność użytkowa, kunszt oraz skoncentrowany przekaz. Dzieła artysty oraz ich estetyka rozpoznawane są przez kolekcjonerów oraz instytucje sztuki na całym świecie. Są to - przede wszystkim - innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Koneserzy chcący rozpocząć przygodę z inwestycją na rynku sztuki współczesnej, znajdą w nich natomiast solidną długoterminową lokatę kapitału. Warszawska Galeria Foksal 17 z dumą poleca "Ognisty pierścień Pacyfiku" jako miniaturowy obraz na sprzedaż!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!