Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Olkusz

  • Numer ID 4106
zapytaj o produkt
Cena:
1500 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Olkusz" to miniatura Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl abstrakcyjnych pejzaży z cyklu "Podróże". Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami sztuki polskiej (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Olkusz" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 30 cm).

Kompozycja proponowana przez Kluzę to nadnaturalne wyobrażenie krajobrazu z łukiem trasy samochodowej z dodatkiem roślinności. Artysta wykorzystał w tej kreacji rozmaite tonacje czerwieni oraz różu - od pudrowego po karminowy i rubin. Detale kompozycyjne przedstawiono za pomocą barwy niebieskiej oraz kobaltu. Na pierwszym planie widz dostrzega stylizowany na klasyczny, samochód w ruchu. Delikatny kontur i szkic podkreślają fakturę nawierzchni drogi, okolicznych zarośli oraz swoistych ekranów dźwiękoszczelnych w oddali. Eklektyczny akryl Kluzy to odrealniona aranżacja malarska znakomicie łącząca prymitywizm rysunkowy z pejzażem.

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe miniatury to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże miejskie czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Olkusz"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!