Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Opoczno

  • Numer ID 3715
zapytaj o produkt
Cena:
1750 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Opoczno" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2011 roku, którą mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż zmarł on jesienią 2018 roku, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe, sceny rodzajowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Opoczno" - to inkografia na papierze o formacie miniatury (30cm x 30 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie opoczyńskiej zabudowy miejskiej z widokiem na Zamek Kazimierzowski, okoliczne uliczki oraz kamienice. Artysta wykorzystał w tej kreacji rozmaite tonacje błękitu, czerwień makową, wraz z multikolorowymi detalami.  Widok z lotu ptaka pozwala widzowi zaobserwować wydarzenia na ulicach oraz pod zabytkowymi budowlami: odnajdujemy odrealnione postaci i konstrukcje. Po Wiśle poruszają się stylizowane żaglowce, a w wodzie unoszą się nadnaturalne postaci,  zwierzęta i konstrukcje. Całość znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem miejskim. 

Obrazy i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Opoczno"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!