Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Orka

  • Numer ID 5434
zapytaj o produkt
Cena:
15000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz na sprzedaż "Orka" to dzieło Andrzeja Cybury z 2021 roku, reprezentujące zbiór oryginalnych abstrakcyjnych prac malarza. Pochodzący z Małopolski artysta urodził się w 1976 roku, a żyje i tworzy w rodzinnej Bochni. Do około 1998 roku szlifował swój warsztat artystyczny rysując, a następnie wykorzystując jako medium pastele, potem farby olejne. Wkrótce zdobył uznanie lokalnych koneserów dzieł sztuki co zaowocowało wystawami jego prac. Z czasem miał okazję zademonstrować swój talent na wernisażach zagranicznych. Cybura ukształtował swoje unikalne podejście do malarstwa z nurtu realizmu magicznego (vel. realizmu fantastycznego) i w tym kierunku wiernie podąża. Epicentrum jego artystycznych zainteresowań i estetycznych wyobrażeń są ludzkie emocje oraz przenikanie świata realnego z wyimaginowanym. Malarza inspiruje rozmaita tematyka, od zagadnień kulturowo-społecznych po naturę i podróże. Prezentujemy Państwu egzemplarz z dorobku Andrzeja Cybury, obraz "Orka" wykonany w technice akrylowej i olejnej, na płótnie o imponujących wymiarach 150 cm x 100cm! 

Nowatorski, wielkoformatowy obraz Cybury to aranżacja o unikalnym ładunku estetycznym, wywieranym zarówno przez dobór kolorystyki, jak i obiekt wraz z tytułem.  Kontemplując obraz dostrzegamy centralnie usytuowaną orkę - majestatycznego ssaka oceanicznego, oddanego w czerni, odcieniach szarości oraz bieli. Towarzyszące zwierzęciu toń morska oraz nieboskłon oddzielone są jasnym pasem swoistej fali, wyznaczając horyzont oraz plany kompozycyjne. Co ciekawe z punktu widzenia analizy nowoczesnego obrazu olejnego, owa linia łączy się z umaszczeniem orki i jest kontrapunktem dla jej płetwy grzbietowej.  Malarz wykorzystał w akrylowe i olejne, komplementarne tonacje intensywnego błękitu, seledynu oraz turkusu i granatu. Monumentalna praca obserwowana jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodna w interpretacji.


Obrazy na ścianę Andrzeja Cybury to nowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy dekoracjami do przestronnego salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Orka” odnajdzie się wyśmienicie w otoczeniu minimalistycznym, o chłodnych tonacjach, takich które wydobywałyby miraż błękitów zastosowany w malarskiej aranżacji. Abstrakcyjne obrazy nowoczesne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. Słowem, Andrzej Cybura dostarcza koneserom innowacyjnych prac o wysokim potencjale artystycznym, oraz obrazów inwestycyjnych z wysoką perspektywą wzrostu wartości. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Orkę" jako obraz na sprzedaż!

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!