Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Plac Trzech Krzyży 2 ( A3-2019)

  • Numer ID 3899
zapytaj o produkt
Cena:
600 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Plac Trzech Krzyży 2 (A3-2019)" to reprodukcja dzieła Pawła Kluzy, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora z roku 2018. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004-2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej i w konsekwencji ukierunkowaniu estetycznym w malarstwie. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy, a ich przykładem jest niniejsza praca. "Plac Trzech Krzyży 2 (A3-2019)" to inkografia na papierze o polu zadruku 29 cm x  24 cm. Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie warszawskiej zabudowy okolic Placu Trzech Krzyży. Malarz wykorzystał w tej kreacji tonacje błękitu, fioletu, jasnego lazuru oraz wariacje koloru różowego. Widok z lotu ptaka kieruje wzrok widza na - charakterystyczne dla maniery Dwurnika - stołeczne kamienice, stylizowane samochody. Na dalszym planie kompozycji dostrzegamy postać niosącą na plecach krzyż oraz postument z posągiem słonia. Postaci na obrazie wydają się nosić szlacheckie ubrania. Ta odrealniona aranżacja znakomicie oddaje naturę "prymitywizmu rysunkowego".  

Obrazy Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne inkografie to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria "Podróże", czerpiąca z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabiera wymiernej wartości kolekcjonerskiej po jego śmierci w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z przyjemnością poleca najwyższej jakości cyfrową reprodukcję dzieła Pawła Kluzy "Plac Trzech Krzyży 2 (A3-2019)".znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!