Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Płock (ed.30/100-A3)

  • Numer ID 4149
zapytaj o produkt
Cena:
1450 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Płock (ed.30/100-A3)" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2018 roku, którą mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż zmarł on jesienią 2018 roku, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe, sceny rodzajowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Płock (ed.30/100-A3)" - to inkografia na papierze o formacie miniatury (23 cm x 30 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Kontemplując obraz, widzimy plastyczne wyobrażenie płockiej zabudowy miejskiej z widokiem na Wisłę, Wzgórze Tumskie i arterie komunikacyjne. Artysta wykorzystał w tej kreacji żywe tonacje błękitu, żółcieni, oranżu wraz z jasnozielonymi detalami.  Widok z lotu ptaka pozwala widzowi zaobserwować wydarzenia na ulicach oraz pod zabytkowymi budowlami: odnajdujemy na nabrzeżu odrealnione postaci i konstrukcje. Po Wiśle poruszają się stylizowane żaglowce, a w wodzie unoszą się nadnaturalne zwierzęta. Całość znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem miejskim. 

Obrazy i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Płock (ed.30/100-A3)"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!