Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Płomień nadziei

  • Numer ID 4735
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny „Płomień nadziei” to dzieło Mai Borowicz z 2019 roku, reprezentujący kunszt artystki w zakresie nowoczesnego malarstwa surrealistycznego. Malarka i grafik sama określa swój warsztat mianem „cross-media artist”, czyli artysty interdyscyplinarnego. Zajmuje się nurtem realizmu magicznego i nadnaturalnymi kompozycjami o niezwykłym ładunku estetycznym i emocjonalnym. Tworzy obrazy olejne metodą tradycyjną, proponuje koneserom sztuki dzieła wykonane technikami mieszanymi oraz cyfrowymi. Obrazy Mai Borowicz stanowią swoistą wędrówkę w przestrzeni i czasie, niosącą ze sobą mistyczne przesłanie i refleksję nad kondycją ludzkiej duszy oraz doświadczeniami, z jakimi przychodzi się jej zmierzyć. Artystka wymienia ucieczkę od dramatycznych życiowych wydarzeń, jako siłę napędową swojej twórczości, nie popada jednak w gotowych dziełach w nadmierny pesymizm. Do jednego z wyjątkowych, surrealistycznych cyklów malarki należy prezentowany Państwu „Płomień nadziei”, czyli obraz olejny na płótnie o wymiarach 50 cm x 40 cm. 

Aranżacja proponuje widzowi artystyczne wyobrażenie sceny, sprawiającej wrażenie postapokaliptycznego wydarzenia. W bliskim planie widzimy leżącą na boku głowę kobiety, oddaną z niemalże hiperrealistycznym sznytem. Czaszka postaci jest pokryta trybikami maszyny, które przywodzą na myśl rany odniesione przez kobietę. Obserwując otoczenie głównego elementu obrazu, widzimy stos kamiennych płyt, najwyraźniej ze zburzonej budowli - przykrywają one kobietę. Ma ona nieobecne spojrzenie, a jedną dłonią obejmuje rudego lisa, który przygląda się scenie patrząc w kałużę odbijającą twarz kobiety. Malarka oddała elementy obrazu olejnego ze znakomitą dokładnością i realizmem, głębią kolorów i emocji. Podobnie jak większość artystów nurty realizmu magicznego, Maja Borowicz pozostawia obserwatorowi swobodę interpretacyjną tego obrazu olejnego. 

Obrazy olejne Mai Borowicz oraz jej grafiki, stają się według ekspertów polskiego rynku sztuki łakomym kąskiem w zakresie alternatywnej inwestycji w sztukę. Artystka jest laureatką międzynarodowych nagród oraz uczestniczką niezliczonej liczby wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Mistycyzm przesłania jej prac, w połączeniu z niemal androidalnym światem surrealizmu i science-fiction, tworzą niepowtarzalną mieszankę estetyczną. Koneserzy sztuki zainteresowani ultranowoczesnym malarstwem olejnym z pewnością znajdą satysfakcję w umieszczeniu pracy Mai Borowicz w swojej kolekcji. Są to dzieła odpowiednie dla zbiorów prywatnych oraz komercyjnych, dlatego Galeria Sztuki Współczesnej w Warszawie z przyjemnością poleca obraz olejny "Płomień nadziei", jako dzieło sztuki na sprzedaż!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!