Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Podbój nieznanego

  • Numer ID 4472
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz "Kompozytor" to dzieło Tomasza Sętowskiego powstałe w 2018 roku, reprezentujące oryginalne malarstwo z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach malarstwa. Lubi on posługiwać się, w odniesieniu do swojej twórczości sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Dzieła sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomasza Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki.

Mistrzowsko opanowana przez Sentiego konwencja malarska zaowocowała intrygującą aranżacją "Podbój nieznanego", która powstała na płótnie o formacie miniatury (40 cm x 30 cm), z wykorzystaniem farb olejnych oraz akrylowych. Kompozycja składa się z wieloelementowego tła, złożonego z rozmaitych postaci przyodzianych w steampunkowe stroje rycerskie. Na pierwszym planie zaś jedzie na koniu postać z peleryną, utrzymana również w tejże konwencji. Całość oddana jest w stonowanych, stalowych barwach jasnego błękitu, miedzi i płowej bieli. Mistrz pozostawia admiratorom surrealizmu całkowitą dowolność interpretacyjną tej miniatury. 

Obrazy Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Malarz inkorporuje w swoich pracach elementy legend, snów i baśni, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju ładunkiem metafizycznym. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym (Europa, USA, UAE). Ponadczasowa symbolika i estetyka kreacji Sętowskiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie i emocjonalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo w kwestii pozyskania "Podbój nieznanego" do swojej kolekcji obrazów nowoczesnych.znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!