Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Pollock AC

  • Numer ID 3931
zapytaj o produkt
Cena:
1800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Pollock AC" to dzieło Pawła Kluzy z 2019 roku, należące do cyklu najnowszych obrazów autora, stworzonych w konwencji ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Paweł Kluza zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004 oraz 2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej, na rzecz zgłębiania stylistyki malarstwa prymitywnego oraz abstrakcji. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Edwarda Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów Kluzy pozwala dostrzec innowacyjne zabiegi malarskie artysty, a ich przykładem jest niniejsza praca. "Pollock AC" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 24 cm).

Kompozycja została stworzona metodą tzw. action-painting (ang. malarstwo gestu), której prekursorem i piewcą był słynny Jackson Pollock. Polega ona na swobodnym opryskiwaniu podkładu malarskiego strugami farb, z wyłączeniem z pracy wszelkich obiektów figuratywnych. W kreacji "Pollock AC" obserwujemy sekwencje barwnych smug, z dominującymi barwami cyjanu, błękitu paryskiego i zieleni butelkowej, naznaczonymi wstęgami kobaltu, miodowej żółcieni i bieli. Obraz akrylowy znakomicie oddaje eponimiczną "akcję", żywotność i nieskrępowane metody warsztatowe, do dominacji których dążył Dwurnik. 

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy przyciągają uwagę prywatnych kolekcjonerów sztuki, jak również inwestorów w sztukę piękną, gotowych ulokować w nich swój kapitał. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, gabinetu czy jako obraz do biura. Miniaturowe abstrakcje, czerpiące z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci wybitnego malarza w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Pollock AC" !


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!