Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Producent gwiazd

  • Numer ID 4471
zapytaj o produkt
Cena:
3000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz "Producent gwiazd" to dzieło Andrzeja Cybury z 2019 roku, reprezentujące zbiór oryginalnych abstrakcyjnych prac malarza. Pochodzący z Małopolski artysta urodził się w 1976 roku, a żyje i tworzy w rodzinnej Bochni. Do około 1998 roku szlifował swój warsztat artystyczny rysując, a następnie wykorzystując jako medium pastele, potem farby olejne. Wkrótce zdobył uznanie lokalnych koneserów dzieł sztuki co zaowocowało wystawami jego prac. Z czasem miał okazję zademonstrować swój talent na wernisażach zagranicznych. Cybura ukształtował swoje unikalne podejście do malarstwa z nurtu realizmu magicznego (vel. realizmu fantastycznego) i w tym kierunku podąża. Epicentrum jego artystycznych zainteresowań i estetycznych wyobrażeń są ludzkie emocje oraz przenikanie się świata realnego z wyimaginowanym. Malarza inspiruje rozmaita tematyka, do kulturowo-społecznych po naturę i podróże. Prezentujemy Państwu egzemplarz z dorobku Andrzeja Cybury, obraz "Producent gwiazd" wykonany w technice mieszanej (akryl, olej), na płótnie o wymiarach 50 cm x 60 cm.

Nowatorskie płótno Cybury to abstrakcyjna aranżacja unikalnym ładunku estetycznym oraz symbolicznym. Kontemplując obraz dostrzegamy scenę rozgrywającą się pod rozgwieżdżonym niebem. Widzimy zarysy pojedynczej postaci stojącej u stóp swoistego odrealnionego, kamiennego bloku. Wokół konstrukcji unoszą się w powietrzu fragmenty skalne, a ich lewitacja, wraz z tajemniczą postacią, oddaje przesłanki realizmu magicznego. Malarz wykorzystał w tej kompozycji współgrające tonacje intensywnego, rozświetlonego błękitu i czerni, wraz ze śnieżną bielą gwiazd. Obraz obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Abstrakcje Andrzeja Cybury to nowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy obrazami na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Producent gwiazd” odnajdzie się wyśmienicie jako dekoracja sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłej jak i chłodnej kolorystyce. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. Są to, przede wszystkim, innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Producent gwiazd" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!