Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Przystań na Kawę VIII

  • Numer ID 4652
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny „Przystań na kawę VIII” to dzieło Łukasza Berko z roku 2019, należące do cyklu oryginalnych kompozycji abstrakcyjnych malarza. Artysta podkreśla, iż celem jego warsztatu malarskiego jest przeprowadzenie widza przez pewną historię, często owianą tajemnicą. Abstrakcyjne obrazy olejne Berko często są wykonane na podobraziach bawełnianych, z użyciem najwyższej jakości pigmentów. Dzięki przywiązaniu do wysokiego standardu współczesnego malarstwa olejnego, jego obrazy wyróżniają się na tle znaczącej liczby współczesnych abstrakcjonistów na polskim rynku sztuki nowoczesnej. Malarz prowadzi intensywną promocję swoich dzieł sztuki online, docierając w ten sposób do szerszego grona odbiorców. Jedną z artystycznych emanacji wyobraźni Łukasza Berko jest prezentowany Państwu obraz olejny, wykonany na płótnie o wymiarach 70 cm x 50 cm.

Nowatorskie płótno Berko to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Kontemplując obraz dostrzegamy kilka horyzontalnych planów kompozycyjnych. Jak się okazuje, odmiennie niż w przypadku wielu abstrakcyjnych obrazów olejnych, tytuł tej pracy podpowiada nieco widzowi ścieżkę interpretacyjną. Na pierwszym planie widzimy odrealnioną przestrzeń pokrytą kulistymi plamkami w kolorze indygo, przywodzące na myśl mulistą przybrzeżną wodę. Centralny plan zajmują zanurzone w toni sztachety biało-czerwone sztachety molo, oddane za pomocą intensywnego pigmentu. Ostatni pas kompozycji to jasno-brązowe, pozbawione liści drzewka lub tatarak. Obraz olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Obrazy olejne Łukasza Berko to ultranowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy dekoracją na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Przystań na kawę VIII” odnajdzie się wyśmienicie na ścianie sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłym jak i chłodnym pomieszczeniu. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. Są to, przede wszystkim, innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Przystań na kawę VIII" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!