Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Przystań w abstrakcji VI

  • Numer ID 5120
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny „Przystań w abstrakcji VI” to dzieło Łukasza Berko z roku 2020, należące do cyklu oryginalnych kompozycji abstrakcyjnych malarza. Artysta podkreśla, iż celem jego warsztatu malarskiego jest przeprowadzenie widza przez pewną historię, często owianą tajemnicą. Abstrakcyjne obrazy olejne Berko często są wykonane na podobraziach bawełnianych, z użyciem najwyższej jakości pigmentów. Dzięki przywiązaniu do wysokiego standardu współczesnego malarstwa olejnego, jego obrazy wyróżniają się na tle znaczącej liczby współczesnych abstrakcjonistów, na polskim rynku sztuki nowoczesnej. Malarz prowadzi intensywną promocję swoich dzieł sztuki online, docierając w ten sposób do szerszego grona odbiorców. Jedną z artystycznych emanacji wyobraźni Łukasza Berko jest prezentowany Państwu obraz olejny, wykonany na płótnie o wymiarach 80 cm x 80 cm.

Nowatorskie płótno Berko to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Kontemplując obraz dostrzegamy odcinające się od siebie, pod względem techniki naniesienia pigmentu, plany pracy. Jak się okazuje, odmiennie niż w przypadku wielu abstrakcyjnych obrazów olejnych, tytuł dzieła podpowiada nieco widzowi ścieżkę interpretacyjną. Rozgraniczając plany kompozycyjne, podziwiamy odrealnioną przystań, ze strzelistymi żaglami oddanymi w mocnych tonacjach czerwieni, żółcieni i oranżu, wraz z śnieżnobiałymi detalami. Klamra aranżacji to pierwszoplanowa toń wody - płowa i fioletowo-błękitna - z refleksami łódek. Ostatni plan to nieregularne bryły stanowiące niebiesko-różowe tło, charakteryzujące się widocznymi pociągnięciami pędzla. Obra olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Obrazy olejne Łukasza Berko to ultranowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy dekoracją na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Przystań w abstrakcji VI” odnajdzie się wyśmienicie na ścianie sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłym jak i chłodnym pomieszczeniu. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. Są to, przede wszystkim, innowacyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Przystań w abstrakcji VI" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!