Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Przystań w abstrakcji VII

  • Numer ID 5128
zapytaj o produkt
Cena:
1700 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny „Przystań w abstrakcji VII” to dzieło Łukasza Berko z roku 2020, należące do cyklu oryginalnych kompozycji abstrakcyjnych malarza. Artysta podkreśla, iż celem jego warsztatu malarskiego jest przeprowadzenie widza przez pewną historię, często owianą tajemnicą. Abstrakcyjne obrazy olejne Berko często są wykonane na podobraziach bawełnianych, z użyciem najwyższej jakości pigmentów. Dzięki przywiązaniu do wysokiego standardu współczesnego malarstwa olejnego, jego obrazy wyróżniają się na tle znaczącej liczby współczesnych abstrakcjonistów, na polskim rynku sztuki nowoczesnej. Malarz prowadzi intensywną promocję swoich dzieł sztuki online, docierając w ten sposób do szerszego grona odbiorców. Jedną z artystycznych emanacji wyobraźni Łukasza Berko jest prezentowany Państwu obraz olejny, wykonany na płótnie o wymiarach 90 cm x 50 cm.

Nowatorskie płótno Berko to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Kontemplując obraz dostrzegamy zarówno dynamiczne jak i statyczne, pod względem techniki, naniesienia pigmentu. Jak się okazuje, odmiennie niż w przypadku wielu abstrakcyjnych obrazów olejnych, tytuł dzieła podpowiada nieco widzowi ścieżkę interpretacyjną. W planach kompozycyjnych podziwiamy odrealnioną przystań, wzdłuż której gromadzą się ekspresyjnie ujęte żaglówki ze wzniesionymi śnieżnobiałymi masztami. Otoczenie przystani oddane zostało w szerokiej gamie intensywnych kolorów, od kobaltowego błękitu przez czerwień po oranże i barwne detale. Pierwszy plan stanowi toń wody z poziomymi refleksami - zdaje się ona komplementarna stylistycznie do bogatego planu środkowego. Tło natomiast to rozmyte brunatno-szare kształty zamykające klamrę kompozycyjną. Obraz olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Łukasz Berko tworzy ultranowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy obrazami na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Przystań w abstrakcji VII” odnajdzie się wyśmienicie na ścianie sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłym jak i chłodnym pomieszczeniu. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. To, przede wszystkim, inwestycyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Przystań w abstrakcji VII" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17!

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!