Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Przystań w abstrakcji VIII

  • Numer ID 5126
zapytaj o produkt
Cena:
zarezerwowane
Produkt jest zarezerwowany. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij zapytanie za pomocą przycisku "Zapytaj o produkt" lub zadzwoń +48 517 213 615
opis pracy:

Obraz olejny „Przystań w abstrakcji VIII” to dzieło Łukasza Berko z roku 2020, należące do cyklu oryginalnych kompozycji abstrakcyjnych malarza. Artysta podkreśla, iż celem jego warsztatu malarskiego jest przeprowadzenie widza przez pewną historię, często owianą tajemnicą. Abstrakcyjne obrazy olejne Berko często są wykonane na podobraziach bawełnianych, z użyciem najwyższej jakości pigmentów. Dzięki przywiązaniu do wysokiego standardu współczesnego malarstwa olejnego, jego obrazy wyróżniają się na tle znaczącej liczby współczesnych abstrakcjonistów, na polskim rynku sztuki nowoczesnej. Malarz prowadzi intensywną promocję swoich dzieł sztuki online, docierając w ten sposób do szerszego grona odbiorców. Jedną z artystycznych emanacji wyobraźni Łukasza Berko jest prezentowany Państwu obraz olejny, wykonany na płótnie o wymiarach 90 cm x 50 cm.

Nowatorskie płótno Berko to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Kontemplując obraz dostrzegamy zarówno dynamiczne jak i statyczne, pod względem techniki, naniesienia pigmentu. Jak się okazuje, odmiennie niż w przypadku wielu abstrakcyjnych obrazów olejnych, tytuł dzieła podpowiada nieco widzowi ścieżkę interpretacyjną. W planach kompozycyjnych podziwiamy odrealnioną przystań, wzdłuż której gromadzą się ekspresyjnie ujęte żaglówki ze wzniesionymi masztami. Zabudowania przystani oddane zostały w szerokiej gamie intensywnych barw, od butelkowej zieleni po czerwień, oraz mnogości brył. Pierwszy plan stanowi gładka toń wody z poziomymi białymi refleksami - zdaje się ona kontrapunktem stylistycznym do bogatego planu środkowego. Tło natomiast to rozmyte brunatno-szare kształty zamykające klamrę kompozycyjną. Obraz olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Łukasz Berko tworzy ultranowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy obrazami na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Przystań w abstrakcji VIII” odnajdzie się wyśmienicie na ścianie sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłym jak i chłodnym pomieszczeniu. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. To, przede wszystkim, inwestycyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Przystań w abstrakcji VIII" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17!

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!