Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Przystań w abstrakcji X

  • Numer ID 5121
zapytaj o produkt
Cena:
2000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny „Przystań w abstrakcji X” to dzieło Łukasza Berko z roku 2020, należące do cyklu oryginalnych kompozycji abstrakcyjnych malarza. Artysta podkreśla, iż celem jego warsztatu malarskiego jest przeprowadzenie widza przez pewną historię, często owianą tajemnicą. Abstrakcyjne obrazy olejne Berko często są wykonane na podobraziach bawełnianych, z użyciem najwyższej jakości pigmentów. Dzięki przywiązaniu do wysokiego standardu współczesnego malarstwa olejnego, jego obrazy wyróżniają się na tle znaczącej liczby współczesnych abstrakcjonistów, na polskim rynku sztuki nowoczesnej. Malarz prowadzi intensywną promocję swoich dzieł sztuki online, docierając w ten sposób do szerszego grona odbiorców. Jedną z artystycznych emanacji wyobraźni Łukasza Berko jest prezentowany Państwu obraz olejny, wykonany na płótnie o wymiarach 100 cm x 60 cm.

Nowatorskie płótno Berko to abstrakcyjna aranżacja o bogactwie efektów malarskich. Kontemplując obraz dostrzegamy odcinające się od siebie, pod względem techniki naniesienia pigmentu, plany pracy. Jak się okazuje, odmiennie niż w przypadku wielu abstrakcyjnych obrazów olejnych, tytuł dzieła podpowiada nieco widzowi ścieżkę interpretacyjną. Rozgraniczając plany kompozycyjne, podziwiamy odrealnioną przystań, wzdłuż której zacumowane są ekspresyjnie ujęte żaglówki ze wzniesionymi masztami. Oddane one zostały w czerwieni, oranżu, akwamarynie i błękicie, wraz ze śnieżnobiałymi detalami oraz punktami świetlnymi. Klamra aranżacji to pierwszoplanowa toń wody - płowa i fioletowo-błękitna - z refleksami łódek. Ostatni plan to nieregularne cienie stanowiące szaro-brunatne tło, w perspektywie zbieżnej. Obraz olejny obserwowany jest przez abstrakcyjne okulary i całkowicie swobodny w interpretacji.

Łukasz Berko tworzy ultranowoczesne dzieła sztuki, będące wysokiej klasy obrazami na ścianę salonu, foyer czy saloniku biznesowego. Obraz „Przystań w abstrakcji X” odnajdzie się wyśmienicie na ścianie sypialni lub prywatnej biblioteki, zarówno w ciepłym jak i chłodnym pomieszczeniu. Obrazy abstrakcyjne stanowią obecnie lwią część obrotu dziełami sztuki na świecie i są znakomitą alternatywną lokatą kapitału. To, przede wszystkim, inwestycyjne obrazy olejne o wysokim potencjale artystycznym. Dzieła polskiego malarza mogą być klejnotem w kolekcjach prywatnych oraz komercyjnych, dlatego z dumą polecamy "Przystań w abstrakcji X" jako obraz olejny na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!