Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Puławy

  • Numer ID 4683
zapytaj o produkt
Cena:
zarezerwowane
Produkt jest zarezerwowany. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij zapytanie za pomocą przycisku "Zapytaj o produkt" lub zadzwoń +48 517 213 615
opis pracy:

Obraz "Puławy" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2014 roku, będące przykładem jego wybitnego zamiłowania do kreowania panoram urbanistycznych. Postaci słynnego malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on w październiku 2018, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana, często droczył się z prasą - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów i grafik, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Oferowany obraz na sprzedaż "Puławy" powstał na podłożu papierowym o niewielkim formacie (28 cm x 46 cm), w technice mieszanej - akwarela z temperą.

Obraz olejny "Puławy" to artystyczne wyobrażenie pejzażu miejskiego, utrzymany w kontrastujących tonacjach wykorzystujących niemal wszystkie podstawowe pigmenty z palety malarskiej. W perspektywie z lotu ptaka  obserwujemy - oddaną z charakterystyczną dla prymitywisty manierą - puławskie kamienice i siatkę miejską. Do centralnej części kompozycji Dwurnik dodał elementy nadprzyrodzone, są to owoce: figi oraz granat i gruszka, utrzymane w pastelach. Malarz w ciepłych barwach zestawił klasyczną architekturę z nowoczesnymi motywami. Prezentowana akwarela jest eklektycznym przykładem tego,  w jak mistrzowski sposób Dwurnik łączył elementy surrealistyczne z prymitywizmem rysunkowym. Obraz pozostawiony jest dla całkowitej i swobodnej interpretacji przez widza.

Obrazy Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowa seria pejzaży miejskich to doskonała propozycja dekoracji na ścianę salonu, biura czy nowoczesnego atelier. "Puławy" odnajdą się znakomicie wyeksponowane zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!