Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Rozbłysk mocy

  • Numer ID 4907
zapytaj o produkt
Cena:
6000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Olej "Wiosna" to praca autorstwa Marcusa von Maya powstała w 2020 roku, która jest elementem serii abstrakcyjnych obrazów malarza, plastyka, poety oraz projektanta grafiki. Jest to postać dość enigmatyczna, a szczegółów jego biografii nie znajdziemy wiele. Urodzony w 1970 roku von May prezentuje filozoficzne podejście do swoich dzieł, często poszukując w nich sensu istnienia oraz dróg własnego serca. Jak sam mówi, widzi "siebie w innych istotach" oraz wierzy w "nić porozumienia" między ludźmi obcującymi z jego sztuką. Oprócz klasycznych abstrakcji artysta zajmuje się aranżacjami surrealistycznymi, portretami, stworzył cykl "Wizje" oraz "Kopie", w którym w autorskim stylu kreuje pastisze. Obrazy abstrakcyjne to dzieła, które w historii sztuki współczesnej zajmują wyjątkowe miejsce. W nurcie abstrakcjonizmu najważniejszy jest sam akt twórczy,natomiast ścieżka interpretacyjna pracy malarskiej często pozostawiona jest do swobodnego odbioru przez widza. I von May nie narzuca obiektywnej lub subiektywnej oceny czy ścieżki interpretacyjnej swoich dzieł. Prezentowany Państwu obraz "Rozbłysk mocy' powstał na płótnie o średnich wymiarach 60 cm x 90 cm, z wykorzystaniem farb olejnych.

Kontemplując pracę dostrzegamy umieszczone na kobaltowym, rozmytym bielą, tle dwie postaci splecione w niemal gimnastycznej lub tanecznej pozie. Kobieta i mężczyzna zostali przez artystę oddani w nadnaturalnych odcieniach płowego błękitu z elementami złotej żółcieni i oranżu pokrywających ich ciała. Przywodzą one na myśl płatki złota używane w sztukach pięknych do tzw. pozłotnictwa, pokrywania obiektów artystycznych metalami szlachetnymi. Uwagę na tym obrazie olejnym przykuwa kontrapunkt póz i dynamiki obu postaci  - mężczyzna zdaje się trudzić nad postawieniem kolejnego kroku, ugina się. Spoczywająca zaś na jego ramionach kobieta wydaje się być lekką istotą. Elementy surrealistyczne w tej kompozycji spełniają przesłanki realizmu magicznego.

Inwestowanie we współczesne obrazy surrealistyczne to doskonały wybór dla kolekcjonerów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Wydźwięk prac, takich jak „Rozbłysk mocy” Marcusa von Maya jest uniwersalny i ponadczasowy. To doskonałe dekoracje do nowoczesnych wnętrz oraz znakomita lokata kapitału. Zapraszamy do kontaktu z  Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie, w przypadku zainteresowania nabyciem prezentowanego obrazu olejnego!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!