Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Rynek Nowego Miasta

  • Numer ID 3403
zapytaj o produkt
Cena:
1450 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Rynek Nowego Miasta" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora p.d. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on od nas niedawno, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Basen Zdrowotny/Rynek Nowego Miasta" - to inkografia na papierze o formacie miniatury (23 cm x 30 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Pejzaż miejski "Rynek Nowego Miasta" to plastyczne wyobrażenie warszawskiej dzielnicy, położnej na lewym brzegu Wisły. Praca utrzymana w żywych, wesołych tonacjach czerwieni, seledynu i żółcieni. Widzowi zaproponowano perspektywę z lotu ptaka na odrealniony plac, będący dzisiaj parkiem fontann, oraz klasyczne kamienice i świątynię wzdłuż pierzei. Mnogość postaci została oddana z olbrzymim przywiązaniem do szczegółów, obserwujemy życie miejskie w konwencji lat międzywojennych oraz grupki kontrabasistów. Języczkiem uwagi są nadprzyrodzone elementy pejzażu, czyli zwierzęta które Dwurnik poddał antropomorfizacji (vide psy przy żeliwnej studni). Tymi zabiegami mistrz puszcza estetyczne oraz eklektyczne "oko" w kierunku koneserów malarstwa.

Obrazy i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowe serie pejzaży miejskich, które są efektem wielu podróży malarza, zyskują ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Rynek Nowego Miasta"!

 


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!