Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Sekstet nowoczesny (ed.39/100-B2)

  • Numer ID 4154
zapytaj o produkt
Cena:
2390 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Sekstet nowoczesny" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2018 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora datowaną 2018. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on z końcem roku 2018, należy się kilka słów. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowana na sprzedaż "Sekstet nowoczesny" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (38 cm x 60 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.


Przykuwająca oko widza "Klęska urodzaju" to plastyczne wyobrażenie sześcioosobowej grupy muzyków, wykonujących jeden z utworów. Autor wykorzystał w tej kreacji ciepłe tonacje - swoich ulubionych - błękitu kobaltowego i paryskiego, wraz z brązami i żółcieniami u postaci i w instrumentach muzycznych. Typowa dla Dwurnika plastyczność postaci znakomicie współgra z dynamiką sceny oraz ruchem i dźwiękiem sugerowanymi przez tytuł obrazu. Całość prezentuje tak charakterystyczny dla mistrza prymitywizm rysunkowy z eklektyzmem i osobistymi detalami kompozycji

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria obrazów figuralnych, które czerpią z tradycyjnych występów muzycznych, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi oraz pośmiertnej renomie Edwarda Dwurnika.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Sekstet nowoczesny".


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!