Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Skrzypek (2218)

  • Numer ID 4113
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "Skrzypek (2218)" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl figuralnych miniatur przedstawiających muzyków. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarskiej. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Skrzypek (2218)" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (13 cm x 18 cm).

Kompozycja, którą proponuje autor inspirowany stylem Dwurnika, przestawia pojedynczą postać przywodzącą na myśl żydowskiego muzyka ludowego. Dynamicznie ujęta postać z siwą brodą trzyma pod nią skrzypce oraz smyczek, wykonuje utwór. Ułożenie stóp muzyka sugeruje wyjątkowe zaangażowanie w kompozycję i emocje płynące z melodii. Elementy kompozycji wykorzystują ciepłe, komplementarne tonacje rdzawego oranżu, brązów oraz soczystej zieleni tła. Aranżacja ta niesie ze sobą znamiona odrealnienia, zabawy z percepcją publiczności oraz zachęca do samodzielnej interpretacji estetycznej. 

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Miniatury czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Skrzypek (2218)" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!