Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Sosny 5

  • Numer ID 3415
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz "Sosny 5" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2018 roku, będące przykładem dojrzałego malarstwa artysty oraz jego fascynacji polską przyrodą i krajobrazami. Postaci słynnego malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on tymże roku, zarysujemy jego sylwetkę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów oraz grafiki, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, miejskie oraz roślinne. Oferowany obraz na sprzedaż "Sosny 5" powstał na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 40 cm), z wykorzystaniem farb akrylowych.

Niewielka kompozycja przedstawia szereg dzikich drzew, usadowionych nad brzegiem nieokreślonego akwenu. Niektóre rośliny są oddane w mocnej czerwieni, inne pozbawione listowia ujęte zostały w sinoniebieskich odcieniach. Dwurnik wykorzystał preferowany przez siebie błękit kobaltowy, do zaznaczenia szerokimi pociągnięciami pędzla tafli wodnej. Co niezwykłe, również korony drzew otrzymały niebieską poświatę. Ten obraz akrylami wykorzystuje typową dla mistrza plastyczną kreskę - w krzyżakowym cieniu czy korzeniach drzew, która sprawia, iż aranżacja wydaje się niemalże abstrakcyjna. 

Miniatury i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są pożądanym eksponatem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Nowatorska seria przyrodnicza to ożywcza, doskonała propozycja dekoracji na ścianę salonu, prywatnej sypialni czy nowoczesnego biura. Akryl "Sosny 5" odnajdzie się znakomicie zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Roślinna awangarda zyskuje znaczącą wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury, dzięki renomie artysty osiągają wartość większą, niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki współczesnej pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!