Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Statek widmo

  • Numer ID 4492
zapytaj o produkt
Cena:
4900 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Miniatura "Statek widmo" to dzieło Tomasza Sętowskiego z 2019 roku, reprezentujący oryginalne malarstwo z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach malarstwa. Lubi on posługiwać się w odniesieniu do swojej twórczości sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Dzieła sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomasza Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki.

Kompozycja "Statek widmo", którą prezentujemy Państwu jako obraz na sprzedaż, to akwarela na papierze o wymiarach miniatury (25 cm x 33 cm) z wykorzystaniem piórka. Kontemplując obraz, widz dostrzega kilka elementów ujętych w stylu steampunk. Są to dwie odrealnione postaci na drugim planie w fantasmagorycznych nakryciach głowy, przypominających stalowe konstrukcje. Pomiędzy zdającymi się być antropomorficznymi kobietą i mężczyzną znajduje się swoisty postument przywodzący na myśl baśniową budowlę, z pojedynczą postacią na szczycie. Na pierwszym planie widoczny jest steampunkowy statek ze strzelistymi detalami oraz galerniczymi wiosłami. 

Obrazy oraz grafiki Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Znakomicie łączy elementy nadrealne z rzeczywistymi, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju metafizyką. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym. Ponadczasowa estetyka kreacji Sętowskiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo inwestycyjne w kwestii pozyskania "Statek widmo" dla swoich zbiorów nowoczesnych obrazów!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!