Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Symfonia I

  • Numer ID 4224
zapytaj o produkt
Cena:
600 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Kreacja graficzna "Symfonia I" to dzieło Stefana Sławińskiego z roku 1998, reprezentujące wyjątkowy warsztat artysty, rodowitego wielkopolanina (ur. 1948), tworzącego od początku lat dwutysięcznych na warszawskiej Pradze. To w tym zagłębiu twórców i rozmaitych atelier, na ulicy Brzeskiej prowadził on Pracownię Sztuk Pięknych "Magiel". Grafiki Sławińskiego to efekt skrupulatnej pracy "piórkiem i kreską", jak również kolaże i inne techniki plastyczne. Posługiwał się formami organicznymi, równie często co geometryczną kreską i siatką. Jego dzieła w periodykach branżowych opisywane są jako "fascynujące, ale i niepokojące, drażniące". Stefan Sławiński odszedł w 2011 roku, co skutkowało rewizytą krytyków sztuki w świecie Jego twórczości. Konkluzją jest, iż wybitny grafik posiadał niezwykłą wrażliwość na świat, a w centrum jego zainteresowań z upływem czasu, okazało się być ludzkie przemijanie oraz to jak można sobie z nim radzić. Bądź nie zdołać. Prezentowane Państwu dzieło sztuki "Symfonia I", powstało za pomocą technik mieszanych, na podkładzie z papieru czerpanego o niewielkim formacie  (27 cm x 40 cm).

Unikatowy kolaż przedstawia kwiat orchidei pnący się przez całą wysokość podkładu. Widz może dostrzec pęd rośliny oraz kielichy kwiatów storczyka. Kompozycja umieszczona została na tle z ekspresyjnie ujętymi smugami. Malarz zastosował w tej aranżacji rozmaite tonacje różu oraz szarości. Obserwujemy karmin płatków kwiatowych, delikatny pudrowy róż tła oraz stalową szarość łodygi rośliny z ciemniejszymi detalami. Sławiński pozostawia odbiór tej grafiki do swobodnej oceny i interpretacji przez oglądającego.

Grafiki Stefana Sławińskiego to były i są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stosował on własną, jedyną w swoim rodzaju technikę z pogranicza sztuk, co z pewnością może zainteresować wielbicieli eklektyzmu oraz kolekcjonerów sztuki zainteresowanych głębokim symbolizmem. Ładunek estetyczny prac Sławińskiego może być na tyle dojmujący, iż należy im się miejsce intymne w pomieszczeniach prywatnych. Nabywcy mogą się zdecydować na grafikę do salonu, sypialni, domowej biblioteki lub grafikę do gabinetu. Należy pamiętać, że prac artysty nie pojawi się już więcej, zatem stanowią one unikalne inwestycyjne dzieła sztuki oraz alternatywną lokatę kapitału. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie zaprasza do kontaktu w sprawie kupna grafiki Stefana Sławińskiego "Symfonia I"!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!