Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Sztuczne oczko w Brzozówce

  • Numer ID 3722
zapytaj o produkt
Cena:
3000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

"Sztuczne oczko w Brzozówce" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika z 2010 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora datowaną 2018. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on od nas niedawno, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i wobec rozgłosu pozostawał ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Sztuczne oczko w Brzozówce" - to inkografia na papierze o niewielkim formacie (40 cm x 60 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Pejzaż "Sztuczne oczko w Brzozówce" to plastyczne wyobrażenie zbiornika wodnego otoczonego lasem. W tej kreacji autor wykorzystał ciepłe i mocne tonacje żółcieni, soczystą zieleń oraz seledyn i mocny duet fiolet-kobalt dla oddania sekwencji rachitycznych drzewek otaczających oczko wodne. Odrealnione detale drzew powstały z wykorzystaniem kreski charakterystycznej dla Dwurnika - prostego, krzyżakowego konturu. Języczkiem uwagi na tym obrazie są ekspresyjne pociągnięcia bladej żółcieni, tworzące na piasku swoiste ślady kół samochodu. Scena ta, nawiązująca do prymitywizmu rysunkowego, pozostaje przez autora oddana do całkowitej dowolności interpretacyjnej widza.

Obrazy akrylowe i olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot - obraz dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Dzięki wybitnym połączeniom kolorystycznym, prace odnajdują się znakomicie w chłodnych oraz ciepłych przestrzeniach. Nowatorska seria pejzaży, które są efektem wielu podróży malarza, zyskuje ogromną wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi.

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Sztuczne oczko w Brzozówce". 


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!