Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Tulipan 1111

  • Numer ID 4140
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz "Tulipan 1111" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2018 roku, będące przykładem dojrzałego malarstwa artysty oraz jego kwiatowego cyklu nazwanego po prostu "Tulipany". Postaci słynnego malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on w październiku 2018, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana, często droczył się z prasą - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów oraz grafiki, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, miejskie - jednak urokliwe rośliny z liliowatych skradły jego serce, powstało ich prawie 300! Oferowany obraz na sprzedaż "Tulipan 1111" powstał na płótnie o formacie miniatury (13 cm x 18 cm), z wykorzystaniem farb olejnych.

Filigranowa kompozycja kwiatowa składa się z kielicha jasno-brzoskwiniowego tulipana, przedstawionego w konwencji abstrakcyjnej, na wielokolorowym jaskrawym tle. Pistacjowa zieleń, słomkowa żołcień oraz błękit smug w tle przywodzą na myśl polne zarośla. Sam kwiat jest ascetycznie wykończony, kreską charakterystyczną dla Dwurnika, z równie typowymi czerwienią i kobaltem. W przypadku tej olejnej aranżacji kontrapunkt barw oraz plastyczna kreską tworzą spójny efekt estetyczny, nazywany w konwencji Dwurnika prymitywizmem rysunkowym. 

Obrazy olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Nowatorska seria tulipanowa to ożywcza, doskonała propozycja dekoracji na ścianę salonu, prywatnej sypialni czy nowoczesnego biura. Miniaturowy olej "Tulipan 1111", dzięki mistrzowskim połączeniom tonacji, odnajdzie się znakomicie wyeksponowany zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Kwiatowa awangarda zyskuje znaczącą wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury, dzięki bogactwie detali oraz renomie artysty, potrafią być cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki współczesnej pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. 

Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!