Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Tulipan 22

  • Numer ID 3750
zapytaj o produkt
Cena:
500 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Tulipan 22" to dzieło Pawła Kluzy z 2019 roku, należące do cyklu najnowszych obrazów autora z cyklu kwiatowych miniatur. Paweł Kluza zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, to spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 oraz 2014), zadecydowały o porzuceniu przez niego kariery biznesowej, na rzecz zgłębiania stylistyki malarstwa prymitywnego oraz abstrakcji. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jego prace są ściśle związane z manierą Nikifora i Edwarda Dwurnika. Jednak bliższa obserwacja obrazów Kluzy pozwala dostrzec innowacje malarskie artysty, a ich przykładem jest niniejsza praca. "Tulipan 22" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (13 cm x 18 cm).

Filigranowa kompozycja kwiatowa składa się z pojedynczego, jasnoczerwonego kielicha tulipana, przedstawionego w konwencji abstrakcyjnej. Tło kwiatu stanowią pionowe smugi malachitowej zieleni, oranżu i cyjanu. Sam tulipan jest wykończony pociągnięciami pędzla typowymi dla Dwurnika, a pigment błękitu paryskiego oraz żółcieni nadają mu charakteru. W przypadku tej akrylowej aranżacji, maniera prymitywizmu rysunkowego, barwna różnorodność oraz kontrapunkt linii, tworzą spójny efekt estetyczny. 

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy przyciągają uwagę prywatnych kolekcjonerów sztuki, jak również inwestorów w sztukę piękną, gotowych ulokować w nich swój kapitał. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, gabinetu czy jako obraz do biura. Miniaturowe prace, czerpiące z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci wybitnego malarza w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 serdecznie poleca Państwu kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Tulipan 22" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!