Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Tulipany 13

  • Numer ID 3408
zapytaj o produkt
Cena:
zarezerwowane
Produkt jest zarezerwowany. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij zapytanie za pomocą przycisku "Zapytaj o produkt" lub zadzwoń +48 517 213 615
opis pracy:

Obraz "Tulipany 13" to dzieło Edwarda Dwurnika z 2018 roku, będące przykładem dojrzałego malarstwa artysty oraz jego kwiatowego cyklu nazwanego po prostu "Tulipany". Postaci słynnego malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on w październiku 2018, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana - wobec rozgłosu był ambiwalentny. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów oraz grafiki, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, miejskie - jednak urokliwe rośliny z liliowatych skradły jego serce, powstało ich prawie 300! Oferowany obraz na sprzedaż "Tulipany 13" powstał na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 30 cm), z wykorzystaniem farb akrylowych.

Niewielka kompozycja kwiatowa składa się z sekwencji kielichów brzoskwiniowo-żółtych tulipanów, przedstawionej w konwencji abstrakcyjnej, na wielokolorowym tle. Pistacjowa zieleń oraz błękit smug w tle, przywodzą na myśl polne zarośla, a powielenie elementów ma znamiona niemalże pop-artowe. Same kwiaty są ascetycznie wykończone, pociągnięciami pędzla charakterystycznymi dla Dwurnika, jednak ich łososiowy i słoneczny pigment nadaje całości ciepła. Artyście zarzucano niekiedy "prymitywizm rysunkowy", jednak w przypadku tej olejnej aranżacji kontrapunkt barw oraz plastyczna kreska, tworzą spójny efekt estetyczny. 

Miniatury i grafiki Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Nowatorska seria tulipanowa to ożywcza, doskonała propozycja dekoracji na ścianę salonu, prywatnej sypialni czy nowoczesnego biura. Akryl "Tulipany 13" odnajdzie się znakomicie wyeksponowany zarówno w ciepłym, jak i chłodnym kolorystycznie wnętrzu. Kwiatowa awangarda zyskuje znaczącą wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury, dzięki bogactwie detali oraz renomie artysty, potrafią być cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Po nieodżałowanej śmierci Dwurnika, pozostała na polskim rynku sztuki współczesnej pewna luka estetyczna. Dlatego też popyt na jego obrazy znacząco się wzmógł i teraz jest czas na lokatę kapitału w dzieło sztuki, które z przyjemnością pomożemy pozyskać dla Państwa zbiorów. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!